Podcast

Sivil Alan Araştırmaları Derneği tarafından, Norveç Yazarlar Birliği’nin desteğiyle, hazırlanan Üniversitenin Sesi Podcast serisi başlıyor!

Bu podcast serisinde; kampüslerde ifade ve toplanma özgürlüğünü, topluluk ve kulüplerin örgütlenme özgürlüğüne yönelik engelleri, kampüslerde kadın ve LGBTİ+ mücadelesini, öğrencilere açılan davaları, beyaz perdedeki öğrenci mücadelesini kısaca kampüs yaşamını kesen konuları tartışacağız.

Gazeteci Cansu Pişkin’in sunduğu on üç bölümden oluşan seri boyunca, öğrenci aktivizminin kazanımlarını ve karşılaştığı zorlukları mücadelenin öznelerinden dinleyeceğiz.
Bölümleri Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz.

*Üniversitenin Sesi Haber Portalı ve Üniversitenin Sesi Podcast Serisi Sivil Alan Araştırmaları Derneği Projesidir.

KYK Borçları, Kesintileri ve Hukuki Mücadele Yolları

Sivil Alan Araştırmaları Derneği tarafından, Norveç Yazarlar Birliği’nin desteğiyle hazırlanan, gazeteci Cansu Pişkin'in sunduğu Üniversitenin Sesi Podcast serisinin ikinci bölümünün konuğu Av. Baran Kaya. Kaya bu bölümde; KYK borçlarını ve silinmeyen faizlerdeki son durumu, kampüslerdeki öğrenci mücadelesine yönelik baskı aracı haline gelen burs ve kredi kesintilerini, bu kesintilere karşı hukuki olarak nasıl mücadele edilebileceğini ve disiplin soruşturmalarına karşı başvuru mekanizmalarının neler olduğunu anlattı.
*Üniversitenin Sesi Haber Portalı ve Üniversitenin Sesi Podcast Serisi Sivil Alan Araştırmaları Derneği Projesidir.

 

Kampüste Örgütlenme Özgürlüğü - BÜLGBTİ+

Sivil Alan Araştırmaları Derneği tarafından Norveç Yazarlar Birliği’nin desteğiyle hazırlanan Üniversitenin Sesi Podcast serisine başlıyoruz!
Bu podcast serisinde; kampüslerde ifade ve toplanma özgürlüğünü, topluluk ve kulüplerin örgütlenme özgürlüğüne yönelik engelleri, kampüslerde kadın ve LGBTİ+ mücadelesini, öğrencilere açılan davaları, beyaz perdedeki öğrenci mücadelesini kısaca kampüs yaşamını kesen konuları tartışacağız. Gazeteci Cansu Pişkin’in sunduğu on üç bölümden oluşan seri boyunca, öğrenci aktivizminin kazanımlarını ve karşılaştığı zorlukları mücadelenin öznelerinden dinleyeceğiz.
Her ay yayınlanacak serinin ilk bölümünde Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları’ndan Mert BÜLGBTİ+’ nın nasıl bir araya geldiğini, kayyum atanmasıyla başlayan süreçleri ve topluluğun kapatılmasını ve kampüslerdeki LGBTİ+ mücadelesini anlattı.

Başa dön tuşu